Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

GAWRA

   W dniu 16.06.2017 członkowie Sekcji PRO Stowarzyszenia MIWO z Praszki przeprowadzili szkolenie z rozkładania namiotu „GAWRA” polskiego producenta MARABUT. Namiot otrzymaliśmy jako wsparcie dla naszej działalności od firmy MARABUT. Za udzielone wsparcie serdecznie dziękujemy!!
   Namiot „GAWRA” zdecydowanie zwiększa nasze możliwości noclegowe w czasie długotrwałych wypadów, w pełnym stanie osobowym. Jest to szczególnie ważne w świetle zwiększającego się stanu osobowego naszej ekipy. Namiot jest dziesięcioosobowy, ale po rozłożeniu stwierdziliśmy, że spokojnie zmieści się tam dwanaście osób. Namiot „GAWRA” waży 20 kg i zajmuje niewiele miejsca w porównaniu z posiadanym namiotem NS-10. Dodatkową zaletą jest to, że można oddzielnie używać tropik-u, co pozwala na korzystanie z łóżek polowych bez obawy uszkodzenia podłogi. Namiot posiada bardzo wydajny system wentylacji oparty na ośmiu okienkach.
   Obywatele w ramach szkolenia zapoznali się z algorytmem czynności niezbędnych do właściwego rozłożenia namiotu. Już niedługo, bo w trakcie Misji Afganistan 2017, obywatele będą mieli okazję wykorzystać pełnię zalet namiotu „GAWRA”.
   Faktem wartym odnotowania jest to, że w dniu 18.06.2017 obywatele zrealizowali trening taktyczny w czasie którego doskonalono zasady prowadzenia walki ogniowej.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony