Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

MISJA AFGANISTAN 2017

W dniach 06-09.07.2017 obywatele Sekcji PRO Stowarzyszenia MIWO z Praszki wzięli udział w zlocie Misja Afganistan 2017. W ramach gry jaka była przedmiotem zlotu, obywatele wraz z ekipami INFIDELS oraz USSE, realizowali zadania zmotoryzowanego QRF. QRF składał się z 6 pojazdów i ponad trzydziestu ludzi. W ramach zadań realizowaliśmy patrole oraz wyjazdy interwencyjne na polecenie dowódcy ISAF. Podczas wyjazdów mieliśmy do czynienia z ludnością cywilną oraz siłami Talibów. W trakcie całych działań straty QRF wyniosły 11 ludzi oraz 4 pojazdy. Największe straty QRF poniósł w wyniku walk z Talibami w rejonie bazaru. Straty spowodowane zostały poprzez detonację VBIED-a oraz ogniem strzeleckim (w mniejszym stopniu).
QRF realizował również działania w ramach wojny informacyjnej, próbując wywrzeć nacisk psychologiczny na wioski sprzyjające Talibom. Ostatnia tego rodzaju akcja spotkała się jednak ze zdecydowanie wrogą reakcją, choć były też reakcje na wysokim poziomie artystycznym.
W trakcie prowadzonych działań QRF zdobywał też informacje takie jak: lokalizacja składów broni, fabryki amfetaminy, przetrzymywania zakładników oraz nielegalnej działalności ekipy geologów.
Jednym z celów jaki sobie założyli członkowie MIWO i INFIDELS było sprawdzenie systemu łączności. Udało nam się zrealizować to zagadnienie, dzięki czemu mieliśmy cały czas i na całym obszarze gry łączność radiową z HQ.
Obywatele ogólnie oceniają grę na poziomie dobrym i już na przyszły rok są pewne plany co do udziału. Dokładne oceny i wnioski zostaną przekazane organizatorowi.
Obywatele pragną podziękować za dobrze spędzony czas chłopakom z INFIDELS, USSE oraz wszystkim pozostałym uczestnikom Misji Afganistan 2017. Dziękujemy również ekipie organizatora, która kolejny raz podjęła wyzwanie i je zrealizowała.
Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na https://www.facebook.com/miwopraszka?fref=ts gdzie bedziemy systematycznie umieszczać foty imprezy.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony