Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

NOCNY POŚCIG

   W dniu 01.09.2017 członkowie Sekcji Pro przeprowadzili grę terenową w ramach projektu Równać Szanse. Uczestnicy projektu zrealizowali tym samym ostatnie zajęcia z tematu jakim był Survival. Tematem gry było unikanie i ucieczka. Uczestnicy projektu mieli za zadanie nie dać się chwytać pościgowi. Gra była realizowana na ograniczonym, ale dość różnorodnym terenie. Dodatkowym elementem mającym wpływ na skuteczność unikania był fakt, że gra odbywała się w nocy.
Pościg miał ograniczony czas na odnalezienie uciekinierów. Udało się, z małym wyjątkiem, złapać wszystkich uczestników. Wyjątkiem był Kordian, który nie dał się wykryć a tym samym pochwycić.
Lider sekcji, pomimo planowanej drugiej rozgrywki, przerwał grę ze względu na ciężkie warunki. Chłopaki rozgrzani ucieczką mieli ochotę na drugie podejście, jednak obawa przed wyziębieniem przemoczonych uciekinierów wzięła górę i Gery przerwał rozgrywkę. 
   W dniu 03.09.2017 członkowie sekcji przeprowadzili sprawdzenie łączności oraz działanie wkładki granatnika p-panc. Sprawdzenie było realizowane w ramach przygotowań do terenowej gry taktycznej pod kryptonimem „ZAPORA”. Łączność jak zwykle płatała figle, ale nowy sprzęt zdał egzamin poza małym wyjątkiem nad którym obywatele muszą się teraz pochylić.
Najbardziej cieszył udany test granatnika p-panc. Obywatele z dystansu 50 metrów mogą zwalczać pojazdy opancerzone. Test potwierdził słuszność przyjętych założeń co do projektu budowy funkcjonalnej repliki granatnika p-panc AT-4. Jednym słowem przygotowania do „ZAPORY” idą pełną parą.
   Faktem wartym odnotowania jest start naszych trzech kolegów w biegu na dystansie 10 kilometrów. Bieg Praszkowska 10 miał miejsce dnia 03.09.2017 w godzinach popołudniowych. Więcej na naszym profilu facebook.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony