Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

OPERACJA ABROS

   W dniach 22 i 23. 04.2017 obywatele MIWO z Praszki zorganizowali grę taktyczną pod kryptonimem ABROS. Tematem przewodnim gry był rajd grupy uderzeniowej na terytorium kontrolowane przez separatystów celem zlikwidowania patroli zmotoryzowanych sił przeciwnika. W rolę oddziału rajdowego wcielili się członkowie ekip: PUSTAK, KRAKEN Group oraz EJS Olesno. Natomiast siły przeciwne odgrywały ekipy INFIDELS, USSE oraz Sekcja PRO z MIWO Praszka w oparciu o lekkie pojazdy patrolowe.
Grupa uderzeniowa wykonała próbę ataku na patrol zmotoryzowany w czasie noclegu. Niestety zagadnienie okazało się trudne pomimo panujących ciemności. Przeciwnik był czujny i oko miał uzbrojone, dzięki czemu myśliwy zamienił się zwierzynę. Po zadaniu strat i zerwaniu kontaktu ogniowego patrol zmotoryzowany prowadził poszukiwania przeciwnika. Udało się dopiero około godziny 09.00 gdy patrol zmotoryzowany wpadł w zasadzkę. W wyniku detonacji IED został zniszczony jeden pojazd, a załoga została ranna. W wyniku dalszej wymiany ognia poległ jeden z operatorów km. Grupa uderzeniowa zerwała kontakt i udała się na nowo wyznaczony punkt podjęcia. Pościg i poszukiwania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Operacja zakończyła się po około 12 godzinach działania w polu.
Pogoda, która była wielce niekorzystnym czynnikiem psychologicznym, zakończyła swój wpływ jedynie na straszeniu.
Sekcja PRO z MIWO Praszka dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w operacji ABROS. Operacja była realizowana na terenie gmin Rudniki i Pątnów.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony