Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ

     Projekt „Przywróćmy Pamięć” jest formą podziękowania dla ludzi, którzy nie zawahali się zaryzykować życia a nie jednokrotnie je utracili w zamian za wolny i niepodległy kraj. To dzięki poświęceniu tych ludzi możemy się teraz cieszyć życiem w wolnym i spokojnym kraju. Naszym zdaniem należy się tym ludziom podziękowanie, a jedyną formą jest pamięć.
Na początek skoncentrowaliśmy się na trzech wydarzeniach:
- 1 marca, Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych;
- 2 maja, Dzień Flagi;
- 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
    Metodą jaką wybraliśmy do realizacji wymienionych powyżej celów są banery o powierzchni 15m² każdy. Banery będą wywieszane w okresie wspomnianych dat w widocznym miejscu. Jednym z takich miejsc jest elewacja budynku Muzeum w Praszce, znajdującym się w centrum miasta.
   Na dzień 30.12.2016 możemy uznać, że projekt został zwieńczony sukcesem. Udało nam się, dzięki wsparciu darczyńców, wykonać 133% założonego planu. Dodatkowo, dzięki wsparciu, wykonany został baner upamiętniający rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku.
  Mamy rok 2017  i rozpoczynamy drugą edycję projektu „Przywróćmy Pamięć” i mamy pomysły na nowe banery. Jeśli chcesz wesprzeć nasz projekt, to będziemy wdzięczni za darowiznę.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony