Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

ŚMIGUS DYNGUS - POPRAWINY

   W dniu 05.08.2017 Grupa Odnowy Wsi Odcinek wraz ze Stowarzyszeniem Młodzi i Waleczni Obywatele zorganizowali dla dzieci i młodzieży dawkę sportu i zabawy. W ramach spotkania na placu wiejskim w m. Odcinek mały miejsce następujące przedsięwzięcia:
- pokaz i warsztaty z zasad gry Speed-Ball. Prezentacji dokonała Pani Katarzyna Pawlaczyk wraz z zawodnikami Speed – Ball Rudniki.
- gra dwa ognie. W ramach rozgrywki zostały rozegrane trzy gry, gdzie dzieciaki miały masę radochy i emocji. Była szybkość, było trafianie najlepszych zawodników, było polowanie na maluchów, byłych krzyki i piski. Jednym słowem dwa ognie pełną gębą,
- poprawiny Śmigusa Dyngusa. Zgodnie z zapowiedzią dokonaną w Lany Poniedziałek poprawiny zostały zorganizowane w bardziej sprzyjających warunkach pogodowych. W ruch poszły butelki, sikawki i bardziej wyrafinowane miotacze H₂O. Gonitwa trwała ponad godzinę i pękły trzy beczki wody. Tu komentarz do tego co się działo jest zbyteczny, wystarczy wymienić cztery podstawowe czynniki: temperatura 28°C, woda, duża ilość kolegów i koleżanek brak zakazu od dorosłych u polewanie się wodą. No i poszło!
- ognisko i pieczenie kiełbas. Element końcowy mający na celu zamknięcie przedsięwzięcia i uspokojenie emocji. Dzieciaki popiekły, pojadły i jeszcze nie miały dość.
   W międzyczasie można było pograć w Speed – Balla na sprzęcie będącym własnością wsi Odcinek. Spotkanie zakończyło się około godziny 21.00, po prawie czterech godzinach zabawy.
Organizatorzy pragną podziękować Pani Katarzynie Pawlaczyk za szkolenie w zakresie Speed – Balla. Zainteresowanych zapraszamy na profil Speed – Ball Rudniki. Ekipa ma się czym pochwalić.
https://pl-pl.facebook.com/SpeedballRudniki/

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony