Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

SZKOLENIE ZIMOWE II/2018

   W dniu 09.02.2018 Sekcja PRO przeprowadziła szkolenie z nawigowania. Szkolenie było realizowane w warunkach ograniczonej widoczności, co dodatkowo utrudniało wykonywanie zadań nawigacyjnych.
   W dniu 11.02.2018 Sekcja PRO, korzystając ze sprzyjających warunków atmosferycznych (chociaż mogło być zimniej), przeprowadziła szkolenie zimowe z elementami przetrwania. Zagadnienie jakie zostało zrealizowane, to działanie w warunkach niskich temperatur. Aby uzyskać maksymalny efekt, uczestnicy szkolenia mieli okazję wykąpać się w przeręblu. Następnie musieli samodzielnie wydostać się na lód i zminimalizować wpływ czynników atmosferycznych na organizm. Szkolenie dostarczyło wielu cennych spostrzeżeń. Jak zauważyli szkoleni: przedsięwzięcie momentami zapierało dech w piersiach.
   Na zakończenie należy odnotować ważny fakt, że przedsięwzięcie było współorganizowane z jednostką OSP Praszka. Chłopaki mieli okazję przećwiczyć użycie specjalistycznego sprzętu i przy okazji zabezpieczać „kąpiele” w przeręblu, za co bardzo dziękujemy!
   Wszystkiemu, ze spokojem, przyglądała się mała, żołta, szwedzka kaczuszka.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony