Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "GRA TERENOWA WŁASNYCH MOŻLIWOŚCI"

W dniu 18.11.2017 nastąpiło oficjalne zakończenia projektu „Gra terenowa własnych możliwości”. Na spotkaniu wręczono dyplomy oraz drobne upominki dla uczestników przedsięwzięcia realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2016. Dla przypomnienia warto dodać że uczestnicy brali udział w warsztatach o następującej tematyce:
- pierwsza pomoc;
- topografia i nawigacja;
- crossfit;
- survival;
- techniki linowe.
Dodatkowo zostały zorganizowane dwie wycieczki, kilka gier terenowych i szkolenia prowadzone przez ekspertów z pierwszej pomocy oraz survivalu.
W tym samym dniu został odebrany test sprawnościowy, który zakończył sesję jesienną.
Faktem wartym odnotowania jest reorganizacja sekcji PRO. Reorganizacja pozwoliła na bardziej optymalne dopasowanie sekcji do czekających ją zadań w roku 2018.
   W dniu 21.11.2017 zostały ogłoszone wyniki głosowania w ramach Budżet Obywatelski 2017. W ramach przedsięwzięcia został przez nas zgłoszony projekt na wykonanie parków do ćwiczeń sreet wourkaut. Głosowanie wygrał projekt zgłoszony przez OSP Praszka pod nazwą „Doposażenie wybranych jednostek OSP z Gminy Praszka w niezbędny sprzęt do ratowania życia, zdrowia i mienia ludności lokalnej”. Gratulujemy wyniku! Jeśli spojrzeć na statystyki, to można założyć tezę, iż dzięki działaniom druhów całe przedsięwzięcie jest ważne. Regulamin przewidywał ważność głosowanie po oddaniu minimum 700 głosów. Efekt przyniosła praca druhów polegająca na osobistym odwiedzaniu mieszkańców gminy. Świadczy o tym stosunek głosów „papierowych” 84% do „elektronicznych” 16%.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i dziękujemy mieszkańcom za oddane głosy.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony