Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

ANODA II NOC

   W nocy z 13 na 14 marca 2021 roku została zorganizowana i przeprowadzona taktyczna gra terenowa p.k. ANODA II NOC. W grze brało udział 5 patroli w sile 4-8 ludzi, których zadaniem było wkroczenie na teren kontrolowany przez przeciwnika i zaliczenie 10 punktów zadaniowych. Wartym odnotowania jest to, że każdy patrol był wrogo nastawiony do pozostałych. Teren był kontrolowany przez siły liczące ok 30 ludzi, które posiadały do dyspozycji 8 pojazdów.
   W tej edycji gry żaden z patroli nie wykonał postawionego zadania. Wszystkie patrole zostały wykryte i wyeliminowane. Najdłużej działający patrol (grupa KRAKEN) zaliczył 3 punkty zadaniowe i zakończył działanie o godzinie 05.00, czyli 2 godziny przed planowanym zakończeniem gry.
Jak na gry organizowane przez MIWO, to ta gra odznaczała się dużą ilością strzelania. Były też nieoczekiwane zwroty akcji jak np. przejęcie (w wykonaniu grupy 6-th) pojazdu i ucieczka. A jak ucieczka to i pościg.
Na zakończenie pragniemy podziękować:
- wszystkim grupom biorącym udział w grze za przygotowanie i zaangażowanie w realizację zadań,
- mieszkańcom m. KLUSKI za cierpliwość i tolerancję naszych działań,
- druhom OSP Kluski za udostępnienie swojej remizy,
- Krzyśkowi, właścicielowi pierwszego HUMMER-a na Odcinku za jazdę bez trzymanki;
oraz Nadleśnictwu Wieluń, które umożliwiło nam korzystanie z lasów.
Kolejna edycja gry planowana jest w nowym terenie. Mamy nadzieję, że będzie równie ciekawy jak okolice Klusek. Natomiast zmienił się termin gry z 13 czerwca na 3 października. Wynika to z nałożenia się terminów gier oraz sytuacji związanej z pandemią.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy w październiku.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony