Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

ANODA IV DZIEŃ

   W dniu 12 czerwca 2022 roku Sekcja PRO zorganizowała grę terenową ANODA IV DZIEŃ. Jest to już kolejna edycja gry gdzie mamy patrole zadaniowe realizujące zadania w wyznaczonym terenie. Oraz stronę pościgową, której zadaniem jest kontrola wyznaczonego terenu celem wykrycia potencjalnych patroli przeciwnika. A w konsekwencji wykrycia ich eliminacja z gry. Wartym zaznaczenia jest fakt, że wszystkie patrole zadaniowe są do siebie wrogo nastawione.
   Ta edycja gry już od samego początku charakteryzowała się dużą dynamiką ze względu na to, że już w pierwszych minutach został wykryty pierwszy patrol zadaniowy. A już o 12.25 pierwszy patrol został całkowicie wyeliminowany z gry. Potem już poszło, na pięć patroli zadaniowych 4 zostały wyeliminowane, w tym dwa na pięć minut przed zakończeniem gry. Miały miejsce walki pościgu z patrolami zadaniowymi, jak i pomiędzy patrolami zadaniowymi. Na koniec kumulacja, dwa patrole pomiędzy sobą i pościgiem. Była też żmudna praca po stronie pościgowej, która nie miała wiele wspólnego z tą nazwą, ale pozwalała na kontrolę prawie połowy pola gry. Tu ukłon i podziękowanie za żołnierskie podejście do tematu dla ekipy PARASOL.
   ANODA IV DZIEŃ okazała się grą wymagającą, patrole zadaniowe zaliczyły mniej niż połowę punktów zadaniowych. Pięć punktów zaliczył tylko jeden patrol. Tylko jeden patrol zdołał się przeprawić przez rzekę. A pogoda sprzyjała, bo było naprawdę ciepło. Z relacji grup wiemy, że emocji dostarczały też zadania, które w swej prostocie przysparzały wiele wysiłków i doprowadziły do niejednego zwątpienia.
   W ramach gry rozwinięte były dwa stanowiska dowodzenia, których obsada koordynowała i kierowała działaniami. W grze brało udział 72 graczy, trzy pojazdy opancerzone i jeden transportowy.
   Jako organizatorzy dziękujemy za zaangażowanie, wysiłek, wytrwałość i dobrą zabawę teamom:
- PUSTAK, MSW, GRS, SDB AWL, LOS RENEGATOS/SRS – po stronie patroli zadaniowych,
- INFIDELS, CONA, PARASOL, FOX HOUND – po stronie pościgowej.
Na zakończenie podziękowania dla gospodarzy terenu, czyli Nadleśnictwa Wieluń oraz mieszkańców m. Kapituła i Bobrowniki jak i całej gminy Działoszyn.
Korzystając z okazji zapraszamy na planowaną w dniach 10 – 11 grudnia ANODĘ IV NOC.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony