Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

BIEG TROPEM WILCZYM 2020

   W dniu 01.03.2020 członkowie naszego stowarzyszenia wsparli organizację biegu pamięci „Tropem Wilczym”. Jak każdemu wiadomo bieg organizowany jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem bieg był organizowany w Gminie Rudniki (po raz pierwszy).
Przygotowane były trzy trasy:100 m, 1969m i 5800m. Każda z przeszkodami. Najbardziej widowiskowe przeszkody były na trasie 5800m, gdzie część trasy biegła rzeczką Jaworzynianką oraz zalewem Młyny. Tak więc H2O nie brakowało. W biegu brało udział około 140 biegaczy. Wszystkim dopisały humory, co przełożyło się na świetną zabawę. Swoje dołożyła też pogoda, która jakby specjalnie dla tej imprezy otworzyła słoneczne okno. Głównym koordynatorem przedsięwzięcia był Tomasz Szymański z ramienia Gminy Rudniki, a którego wsparły też: Falstart Rudniki, Ochotnicze Straże Pożarne z Rudnik, Dalachowa i Żytniowa. Zabezpieczenie medyczne zapewnił MED EXPRESS.
   Bieg jest świetnym przykładem tego, że razem można iść tylko do przodu. A w towarzystwie, nawet podczas wysiłku, zawsze gości uśmiech na twarzy. Można się pokusić o refleksję, że tym których pamięć chcieliśmy uczcić, o taką Polskę chodziło. I za taką Polskę niejednokrotnie oddali życie.
Cześć im i chwała!

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony