Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

GRUDZIEŃ 2023

   Miesiąc grudzień za nami, pomimo natłoku obowiązków w pracy i w domach, nasi członkowie zrealizowali następujące przedsięwzięcia:
1-2 grudnia – szkolenie medyczne: w ramach szkolenia nasi koledzy brali udział w warsztatach medycznych oraz zawodach medyczno-taktycznych WINTERTIDE 23 w Złotym Stoku. Zadania realizowane w korytarzach kopalni stały na bardzo wysokim poziomie. Nasza ekipa pierwszego miejsca nie zajęła, ale ostatniego też nie.
3 grudnia – szkolenie ogniowe: nasi koledzy brali udział w zawodach strzeleckich w m. Okręglica. Chłopaki zaliczyli bardzo udany start.
5 grudnia – sprawy organizacyjne: nasz Prezes brał udział w podsumowaniu realizacji PROW na lata 2014-2020. Nasze stowarzyszenie jest jednym z beneficjentów środków dzięki którym mogliśmy zakupić taki sprzęt jak termowizory, noktowizory, dron oraz szkoleniowy sprzęt medyczny.
8 grudnia – sprawy organizacyjne: nasz Prezes brał udział w spotkaniu wigilijnym fundacji „ŻELAZNY”. Spotkanie w m. Nysa w bardzo ciekawej scenerii jaką był fort, a dokładnie jego wnętrze.
15 grudnia – BiESU: w ramach zajęć szkoleni zapoznali się z danymi technicznymi, budową oraz składaniem i rozkładaniem wybranych konstrukcji broni. Następnie uczestnicy szkolenie zrealizowali bezstrzałowy trening strzelecki.
16 grudnia – sprawy organizacyjne: odbyło się spotkanie wigilijne na którym przedstawiono krótkie podsumowanie kończącego się roku.
22 grudnia – szkolenie ogniowe/taktyka: w ramach zajęć zrealizowano trening z postaw strzeleckich uwzględniający najnowsze trendy w tym temacie. W ramach taktyki przeprowadzono z kandydatami zajęcia teoretyczne z procedur zrywania kontaktu.
24 grudnia – taktyka: w ramach spotkanie przeprowadzono szkolenie ze zrywania kontaktu. Kandydaci mieli okazję praktycznie realizować zagadnienia przerabiane teoretycznie dwa dni wcześniej. Faktem wartym odnotowania była prawdziwie zimowa aura.
30 grudnia – taktyka: w ramach tematu nasi koledzy brali udział w grze terenowej pk „ ME AND ENEMY” w m. Kamieńsk. Wyjazd dał możliwość sprawdzenia działania w sekcjach 4 osobowych (wystawiliśmy dwie takie sekcje), co pozwoliło na wyciągnięcie wielu spostrzeżeń i wniosków. Gra okazała się bardzo przyjemną imprezą o fajnej dynamice. W połowie gry została zarządzona przerwa z ogniskiem i kiełbą. W ramach rankingu orga nasze ekipy zajęły 2 i 4 miejsce.
   Dodatkowo nasi koledzy realizowali wiele przedsięwzięć w zakresie budowania i utrzymania kondycji oraz  zabezpieczenia działalności stowarzyszenia.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony