Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

MAJ 2024

   Miesiąc maj już dawno za nami, jednak raport z działań w maju dopiero teraz ze względu na ogrom przedsięwzięć. I tak:
3 maja – wypad rodzinny
10 maja – MA: w ramach tych działań nasze koleżanki uczestniczyły w sadzeniu lasu zorganizowanym przez Nadleśnictwo Olesno.
10 – 12 maja – taktyka, nasi koledzy realizowali zadania w ramach ćwiczenia w wojskami OSA 24. Więcej informacji przekażemy po autoryzacji tekstu i zdjęć.
https://youtu.be/pjDveWnqKOY?feature=shared
18 maja – test sprawnościowy, rozpoczęła się wiosenna edycja testu sprawnościowego.
18 maja – MA, w ramach uczczenia 80-tej rocznicy Bitwy pod Monte Cassino nasi koledzy złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz na grobie uczestnika bitwy Pana Stefana Nonasa. Taki skromny gest pamięci z naszej strony, bo stoimy na stanowisku, że to minimum należy tym, którzy położyli na szali swoje życie abyśmy mogli cieszyć się wolnością w naszym kraju. Szkoda tylko, że władze Krzepic, gdzie znajduje się grób pana Nonasa nie mają świadomości tego faktu. Warto się rozejrzeć u siebie, czy nie ma tych, co położyli na szli swój los i nikt już o tym nie pamięta. Pamiętajmy o nich, to naprawdę niewielki wysiłek z naszej strony.
26 maja – taktyka, w ramach tego zagadnienia nasi koledzy brali udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Go System + Zona Poligon. Gra terenowa dostarczyła wielu cennych wrażeń. Dziękujemy organizatorowi. Jednocześnie apelujemy aby każdy się dobrze zastanowił nad możliwościami swojej repliki. Bo w pewnym momencie ktoś przekroczy cienką czerwoną linię i wszyscy za to zapłacimy.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony