Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

MARZEC 2024

             Miesiąc trzeci miesiąc roku już  za nami. Marzec minął pod szyldem wsparcia dla WP oraz szkolenia specjalistycznego i tak:
3 marca – szkolenie ogniowe, nasi koledzy brali udział w zawodach strzeleckich w m. Okręglica. Chłopaki zaliczyli bardzo udany start, w tym kolega Gery stanął na pudle w jednej z konkurencji.
3 marca – MA. W ramach obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nasi koledzy w trakcie Biegu Tropem Wilczym organizowanym przez Gminę Rudniki w m. Młyny, wystartowali w biegu z przeszkodami na dystansie ok. 5700 m. Faktem wartym odnotowania jest to, że trasę biegu pokonali z noszami, na których znajdował się nasz Marian. Marian to 70-cio kilowy manekin ratowniczy, który nie ułatwiał zadania. Trasę pokonano, choć łatwo nie było.
4 – 15 marca – MA. W ramach wsparcia dla Sił Zbrojnych braliśmy udział w elemencie ćwiczenia DRAGON 24. Do naszych zadań należało podgrywanie działań przeciwnika. Przez dwa tygodnie, codziennie były realizowane różnego rodzaju wydarzenia. Tu należą się podziękowania dla KUBIK GROUP - wydawcy Gazety Oleskiej, który wykonał na potrzeby ćwiczenia egzemplarze ćwiczebne – DZIĘKUJEMY!
23-24 marca – PDB: dzięki zaangażowaniu kolegi Rizeona oraz Kufla udało się zorganizować na terenie kompleksu Kotwica zajęcia z aplikacji ATAK. W zajęciach brali udział koledzy z Wrocławia, Olkusza, Białegostoku, Łodzi, Gliwic oraz Praszki w liczbie ok. 30 osób. Zajęcia trwały dwa dni, podczas których Rizeon wpompował nam w głowy całą masę informacji na temat aplikacji ATAK, za co dziękujemy. Zajęcia mogły się odbyć dzięki współpracy z MGOKiS Praszka, a dokładnie Centrum Sportowego KOTWICA. Tu ukłon w stronę ośrodka – DZIĘKUJEMY!
                Dodatkowo nasi koledzy realizowali wiele przedsięwzięć w zakresie budowania i utrzymania kondycji oraz brali udział w imprezach sportowych takich jak 100 Komandosa oraz zawodach crossfitowych, gdzie nasz kolega Pabi zajął 1-sze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dodatkowo delegacja naszego stowarzyszenia, w dniu 20 marca, gościła na przysiędze w jednej z jednostek wojskowych.

 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony