Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

Operacja ABELARD

   W dniu 25.11.2018 Sekcja PRO zorganizowała i przeprowadziła grę terenową pod kryptonimem „Operacja ABELARD”.  Gra zakładała realizację zadań w  ramach taktyki pododdziałów lekkiej piechoty. Scenariusz zakładał dwie strony konfliktu:
- czerwoną, strona atakująca,
- niebieską, strona w obronie.
Strona niebieska realizowała obronę pozycji w oparciu o przeszkody wodne. Strona czerwona miała za zadanie przełamać obronę przeciwnika i wyjść w przestrzeń operacyjną, która zapewni większą swobodę działania. Niestety czerwonym nie udało się, w określonym czasie, zająć wyznaczonych celów.
Natomiast niebieskim nie udało się zatrzymać przeciwnika na pierwszej, najlepiej przygotowanej linii obrony. Czerwoni z marszu odepchnęli niebieskich z rejonu wysadzonego mostu, dzięki czemu mogli wybudować kładkę szturmową i przeprawić swoje siły piesze na drugi brzeg. Po upływie godziny, wysadzony most został naprawiony, co pozwoliło na przemieszczenie pojazdów i kontynuowanie działań.
Działania bojowe zostały zakończone o godzinie 18.00 w wyniku porozumienia podpisanego przez polityków zwaśnionych stron. Nie spotkało się to z życzliwym przyjęciem przez walczących żołnierzy, którzy (jak wiemy ze słownych relacji walczących obu stron) byli już tuż tuż, aby zadać dotkliwe straty przeciwnikowi.
W grze brali udział przedstawiciele następujących ekip: INFIDELS, TF3, KRAKEN, BW CZĘSTOCHOWA, CONA, GRS Częstochowa Sekcja PRO. Wszystkim dziękujemy za udział.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że w kwietniu planujemy kolejną operację. Operacja „ZACIĄG” będzie zawierała elementy taktyki sił specjalnych oraz pododdziałów lekkiej piechoty zmotoryzowanej.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony