Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

OPERACJA "ANODA"

   W dniu 30.06.2019 Sekcja PRO zorganizowała i przeprowadziła grę terenową Operacja „ANODA”
W ramach gry dwa teamy z TF-3 realizowały zagadnienie polegające na patrolowaniu terenu kontrolowanego przez przeciwnika. W ramach patrolowania teamy musiały lokalizować wyznaczone punkty oraz wykonywać w nich zadania. Teamy nie znały ilości sił działających w terenie. Siły kontrolujące teren nie znały zadania teamów oraz lokalizacji punktów. I tak jedni szukali przeciwnika a drudzy go unikali. Do kontaktu doszło w ostatniej godzinie gry. Gra trwała 10 h. Faktem wartym odnotowania jest to, że operacja była realizowana w ekstremalnych warunkach pogodowych, a dokładnie w temperaturze ok. 40°C. Uczestnicy musieli wykonać ciężką pracę, a każda kropla wody była na wagę złota. Jako ciekawostkę można przytoczyć sytuację z jednego z punktów, który był położony w sąsiedztwie zbiornika ppoż. Normalnie nikt by na niego nie spojrzał. Jednak w tych warunkach, ten zbiornik urastał do rangi najbardziej ekskluzywnego kąpieliska.
Jako organizatorzy pragniemy podziękować uczestnikom gry za włożony wysiłek. Pragniemy też podziękować mieszkańcom miejscowości KLUSKI za udzielone wsparcie przy organizacji gry. Dziękujemy też Nadleśnictwu Wieluń oraz władzom gminy Pątnów za umożliwienie realizacji gry.

   Niestety, jest aspekt negatywny w działalności środowiska ASG. Tym negatywem są śmieci! A dokładnie śmieci, jakie pozostały w lesie po Operacji „ZACIĄG” (koniec kwietnia). Panowie, jeśli na stanowiskach ogniowych (w rejonie stacjonowania wyrzutni rakiet) zajadamy posiłek w oparciu o rację wojskową, to zabieramy śmieci ze sobą! A tak, zostawiamy jednoznaczne  świadectwo tego, że jako środowisko asg jesteśmy zwykłymi ciarachami.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony