Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PODSUMOWANIE ROKU 2018

Mamy koniec 2018 roku i przyszedł czas podsumowania. Ogólnie rok minął pod znakiem strzelania z broni palnej, treningów kondycyjnych oraz szkoleń taktycznych. I tak:
STYCZEŃ: realizowano szkolenie zimowe i ogniowe. Członkowie Sekcji PRO brali udział w GF Point. Nadal był realizowany projekt C.N.S.
LUTY: miesiąc minął pod znakiem strzelania z broni palnej, kąpieli w przeręblu i wypadu rodzinnego. No i strzelanie.
MARZEC: w tym miesiącu braliśmy udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, szkoleniu zimowym oraz z topografii i nawigacji. W marcu odwiedziliśmy również jednostkę wojskową, gdzie mogliśmy się zapoznać różnymi rodzajami uzbrojenia. No i strzelanie.
KWIECIEŃ: to miesiąc realizacji gry terenowej „ZWROT”, projektu C.N.S. I oczywiście strzelanie,
MAJ: to wypad rodzinny w góry, uroczyste odsłonięcie pomnika w ramach projektu „MOST 1939” oraz strzelanie.
CZERWIEC: w tym miesiącu realizowano szkolenia z pojazdami, ogniowe ( w tym z granatnika ppanc.). No i strzelanie z broni palnej.
LIPIEC: jak zwykle wypad w ramach „Misji Afganistan 2018” oraz szkolenie wodne. Oczywiście stały element, to strzelanie.
SIERPIEŃ: miesiąc rodzinny, czyli spływ kajakowy, poprawiny „lanego poniedziałku”. Był też czas na szkolenie taktyczne, tym razem wypad na poligon wojskowy w m. Wędrzyn. No i strzelanie.
WRZESIEŃ: szkolenie z technik linowych, budowy i eksploatacji uzbrojenia. Zrealizowano też kolejne wydarzenie w ramach projektu „Nie siedzimy przy komputerze, tylko działamy w plenerze”. No i strzelanie z broni palnej.
PAŹDZIERNIK: to udział w grze terenowej „SALAMANDRA 18”, szkolenie z technik linowych i na zakończenie miesiąca strzelanie.
LISTOPAD: miesiąc kondycyjny w ramach którego wykonano marsz na 50 kilometrów. Realizowano też szkolenie z taktyki oraz strzelanie. Tym razem strzelanie w wydaniu dynamicznym. Wydarzeniem miesiąca była realizacja gry terenowej „ABELARD”
GRUDZIEŃ: tu na początek strzelanie (już tradycyjnie), następnie test kończący okres kandydacki jednego z pretendentów do Sekcji PRO. Zrealizowano też treningi bezstrzałowe, a na zakończenie roku, już tradycyjnie, spotkanie wigilijne.
Rok 2018 minął nam bardzo szybko, ale tak jest, gdy praca nie pozwala na nudę.


Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony