Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

Podsumowanie roku 2019

Mamy koniec 2019 roku i tradycyjnie już przyszedł czas na podsumowanie. Ogólnie rok minął pod znakiem treningów kondycyjnych, strzeleckich, szkoleń taktycznych oraz gier terenowych. I tak:
STYCZEŃ: szkolenia z technik linowych, spotkanie z bronią palną, szkolenie z planowania działań (sesja wyjazdowa. Zajęcia prowadził były operator GROM). Miesiąc zakończono wypadem w góry.
LUTY: zimowe spotkanie z bronią palną, trening medyczny, szkolenie z technik linowych oraz udział w GF Point. Tu mały sukces, nasi koledzy zajęli II i III miejsce w kategorii PROFESIONAL. W lutym zrealizowany został również trening CQB na terenie kompleksu szpitalnego w m. Wrocław.
MARZEC: zajęcia z medycyny pola walki, planowanie działań, udział w Biegu Tropem Wilczym, spotkanie z bronią palną oraz udział w 100 KOMANDOSA. Dwóch naszych kolegów pokonało dystans 100 km w 18 godzin i 50 minut. A już tydzień później dwóch naszych kolegów zaliczyło bieg z przeszkodami. Dystans 15km i 50 przeszkód.
KWIECIEŃ: treningi z technik linowych, w tym jeden na wojskowym obiekcie wysokościowym. Zwyczajowo już wsparliśmy organizację Śmigusa Dyngusa. Zrealizowano również spotkanie z bronią palną. Na koniec przeprowadzono grę terenową „Operacja ZACIĄG”.
MAJ: rodzinny wyjazd w góry w ramach NSGP, test sprawnościowy, udział w ogólnopolskiej akcji Noc Muzeów oraz złożenie kwiatów na grobie uczestnika bitwy pod Monte Cassino. Zrealizowano też wyjazdowe spotkanie z bronią palną zorganizowane przez grupę INFIDELS.
CZERWIEC: organizacja pokazu oraz biegowego toru przeszkód z okazji Dnia Dziecka, udział w rodzinnym rajdzie rowerowym, udział w  biegu Wieluńska Piona, poprawiny Śmigusa Dyngusa. Na koniec miesiąca przeprowadzono grę terenową „ANODA”.
LIPIEC: to miesiąc pod znakiem Misji Afganistan. Tym razem odgrywaliśmy ludność cywilną. Kierowcy wraz z pojazdami wspierali siły ISAF. Wraz z grupami TF-3 i INFIDELS uczestniczyliśmy w międzynarodowym ćwiczeniu wojskowym CITADEL-19. Zorganizowaliśmy tez pokaz sprzętu w m. Mokrsko.
SIERPIEŃ: treningi bezstrzałowe oraz taktyka zielona.
WRZESIEŃ: to obchody 80-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, treningi nocne, udział w 37 PKO Wrocław Maraton, wyjazd rodzinny do Ostrawy na Dni NATO.
PAŹDZIERNIK: taktyka zielona, szkolenie minerskie i medyczne, udział w 23 Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa, udział w 41 PZU Maratonie Warszawskim, wyjazd rodzinny w Beskid Śląski, udział w otwarciu wystawy poświęconej Straży Granicznej II RP, udział w grze asg „Zielony Horyzont VI”, treningi z taktyki zielonej. W tym jeden wyjazdowy z grupą INFIDELS. Uczczenie rocznicy śmierci pilota 316 Dywizjonu Myśliwskiego w ramach Projektu „PILOT”. Spotkanie z bronią palną.
LISTOPAD: udział w zawodach strzeleckich, przygotowania do gier taktycznych „MOST-19” i „ANODA-NOC”, udział w „MOST-19” szkoleniu w żołnierzami WOT 13 Śląskiej BOT. W szkoleniu brały też udział grupy TF-3 i  INFIDELS.
GRUDZIEŃ: udział w MARATONIE KOMANDOSA, zawody strzeleckie, realizacja gry terenowej „Operacja ANODA-NOC”, treningi bezstrzałowe, planowanie działań.

   Rok 2019 minął szybko i intensywnie. Rok 2020 to planowane zmiany w systemie szkolenia, finalizacja dwóch projektów "Widzimy w nocy" i "Strzelnica". Pierwszy projekt pozwoli nam na zwiększenie możliwości prowadzenia działań w warunkach ograniczonej widoczności. Projekt "Strzelnica" pozwoli nam uzyskać możliwość prowadzenia strzelań z broni palnej na własnym obiekcie.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony