Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PODSUMOWANIE ROKU 2020

   Mamy koniec 2020 roku i tradycyjnie już przyszedł czas na podsumowanie. Ogólnie rok minął pod znakiem ograniczeń wynikających z epidemii COVID 19, jednak działań nie poniechaliśmy i tak:
STYCZEŃ: szkolenia z technik linowych, spotkanie z bronią palną, szkolenie z planowania działań  bojowych oraz wsparcie dla WOŚP.
LUTY: zimowe spotkanie z bronią palną,  szkolenie SERE poziom A,  trening taktyczne i kondycyjne, pokonywanie przeszkody wodnej w warunkach zimowych. Wystartowała tez kolejna edycja projektu „Przywróćmy Pamięć”.
MARZEC: główne przedsięwzięcie to wsparcie organizacji Biegu Tropem Wilczym, zajęcia z  taktyki, oraz udział w 100 KOMANDOSA. Czterech naszych kolegów pokonało dystans 100 km w 17 godzin. KWIECIEŃ:  to zajęcia teoretyczne realizowane zdalnie.
MAJ: to test sprawnościowy, szkolenia ogniowe, taktyka oraz zajęcia doskonalące z SERE.
CZERWIEC:  to organizacja dwóch rodzinnych rajdów rowerowych. Przeprowadzono również szkolenia z taktyki, ogniowe oraz z użyciem pojazdów. Na koniec miesiąca zorganizowano grę terenową „ANODA II DZIEŃ”.
LIPIEC: to miesiąc pod znakiem szkoleń z wykorzystaniem technik linowych oraz wodnych. Szkolenia wodne zostały zrealizowane również na szerszą skalę z udziałem kolegów z INFIDELS oraz przedstawiciela TF-3. Nasi przedstawiciele brali udział w zawodach strzeleckich zajmując miejsca na podium. Na koniec miesiąca braliśmy udział w grze wyjazdowej pod kryptonimem „MARSH”
SIERPIEŃ: to sezon urlopowy oraz czas na samodoskonalenie. Nasi koledzy zdobyli uprawnienia w prowadzeniu strzelań z broni palnej, skakali na spadochronie oraz zgłębiali wiedzę z zakresu TC3.
WRZESIEŃ: to obchody 81-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej a tym samym wywieszeniu banerów. Tym razem również w miejscowości Działoszyn. Wsparcie organizacji rajdu rowerowego nawiązującego do wybuchu II W.Ś. Ale wrzesień ma 30 dni w związku z tym zrealizowano również szkolenia taktyczne, ogniowe, zajęcia w warunkach ograniczonej widoczności, jak i kondycyjne. Nasi koledzy brali również udział w zawodach sportowych. Zwieńczeniem miesiąca był udział w wyjazdowej grze terenowej pod kryptonimem „FEDRUNEK 9”.
PAŹDZIERNIK: tu niestety dał już o sobie znać druga fala epidemii. Mimo to zrealizowano zajęcia z taktyki, w tym na nowym obiekcie. Rozpoczęto tez prace nad nowym projektem.
LISTOPAD:  to przede wszystkim prace nad nowym projektem. W między czasie realizacja szkoleń i treningów, kondycyjnych wypadów w góry oraz doskonalenia kondycji w ramach marszy.
GRUDZIEŃ: to udział naszych kolegów w Biegu o Nóż Komandosa oraz w Maratonie Komandosa. Nasz kolega doskonalił umiejętności z zakresu TC3 biorąc udział w drugim etapie szkolenia medycznego prowadzonego przez WIR SOF MED. CENTER. W między czasie prowadzone są prace nad nowym projektem naszego stowarzyszenia.

   Rok 2020 minął szybko i intensywnie pomimo ograniczeń wynikających z epidemii. W raku 2020 udało nam się zakończyć projekt "Widzimy w nocy", który pozwolił nam na zwiększenie możliwości prowadzenia działań w warunkach ograniczonej widoczności.
   Plany na rok 2021 są, jednak biorąc pod uwagę kwestie epidemii podchodzimy do nich z dystansem. Zobaczymy co wyjdzie.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony