Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PODSUMOWANIE ROKU 2021

   Minął rok 2021 i tradycyjnie już przyszedł czas na podsumowanie. Ogólnie rok minął pod znakiem imprez wyjazdowych oraz zderzenia z systemem, jednak działań nie poniechaliśmy i tak:
STYCZEŃ: prace porządkowe na planowanej strzelnicy, szkolenie zimowe, medyczne kondycyjne oraz wsparcie dla WOŚP.
LUTY: zimowe spotkanie z bronią palną,  szkolenie medyczne, zimowe, w tym operacja „KACZKA” oraz Operacja ZIMA 2. Wystartowała też kolejna edycja projektu „Przywróćmy Pamięć”. Prowadzono również prace porządkowe na planowanej strzelnicy.
MARZEC: główne przedsięwzięcie to gra terenowa ANODA II NOC, szkolenia taktyczne oraz medyczne. Prowadzono również prace porządkowe na planowanej strzelnicy.
KWIECIEŃ:  to szkolenia taktyczne oraz medyczne w tym ćwiczenie zintegrowane. Nasz kolega Biały zaliczył test końcowy kandydata do MIWO. Stały punkt to prace porządkowe na planowanej strzelnicy.
MAJ: to rodzinny wypad w góry, test sprawnościowy, szkolenia taktyczne oraz z technik linowych.
CZERWIEC:  to szkolenia z taktyki, ogniowe oraz z użyciem pojazdów. Nasi koledzy brali udział w 100 Komandosa, w zawodach medyczno – taktycznych MEDCON ONE. Był też udział w Combat Poker 4.
LIPIEC: to miesiąc pod znakiem udziału w grze MISJA AFGANISTAN oraz MARSH 2021
SIERPIEŃ: to sezon urlopowy, jednak i tu znaleźliśmy czas na realizację szkolenia  z technik linowych, ogniowego medycznego oraz taktycznego. Nasi koledzy brali też udział w licznych imprezach sportowych. Na koniec zrealizowano szkolenie w oparciu o COZ w OSPWL Wędrzyn.
WRZESIEŃ: to obchody 82 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz czas na realizację szkolenia  z technik linowych, ogniowego, medycznego i taktycznego. był i udział w wyjazdowej grze terenowej pod kryptonimem „FEDRUNEK 10”.
PAŹDZIERNIK: to szkolenie ogniowe i taktyczne, ale przede wszystkim organizacja gry terenowej ANODA III DZIEŃ. Nasi koledzy brali udział w Biegu o Nóż Komandosa. Budowano również kondycje marszową, między innymi podczas marszu w górach.
LISTOPAD:  to przede wszystkim szkolenie ogniowe i udział w zawodach strzeleckich oraz zawodach biegowych w tym udział w Maratonie Komandosa. Przeprowadzono tez szkolenie z wykorzystaniem pojazdów opancerzonych.
GRUDZIEŃ: to organizacja gry terenowej ANODA III NOC (100 uczestników). Nasz kolega nabywał umiejętności z zakresu TC3 biorąc udział w szkoleniu medycznym prowadzonym przez WIR SOF MED. CENTER. Prowadzone były prace porządkowe na strzelnicy. Zrealizowano też wypady zimowe w góry.

   Rok 2020 kazał podchodzić do planowania działań na rok 2021 z dystansem. Jednak realia pozwoliły na realizację wielu zaplanowanych elementów. Udało się nadrobić zaległości z roku 2020 i zorganizowaliśmy trzy gry z serii ANODA. Mamy nowych kandydatów, mamy nowe pomysły i nowe siły. To pozwala patrzeć z optymizmem na rok 2022. Nie zamierzamy się nudzić.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony