Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PRACOWITY MAJ

   Sekcja PRO stowarzyszenia Młodzi i Waleczni Obywatele miesiąc maj spędzili pracowicie, realizując następujące zagadnienia:
01.05.19 – rodzinny wyjazd w góry. W ramach wyjazdu zaliczono kolejny szczyt z Korony Gór Polskich;
02.05.19 – kolejna edycja projektu „Przywróćmy pamięć” trwa. Tym razem pora na Dzień Flagi;
11.05.19 – ruszyła wiosenna edycja testu sprawnościowego;
12.05.19 – przeprowadzono szkolenia z łączności. Zagadnienie: rozwijanie i zwijanie masztów radiowych. Szkolenie miało na celu zapoznanie z nowym sprzętem, jaki wszedł na stan Sekcji PRO. Po szkoleniu z łączności przeprowadzono lekki trening z taktyki zielonej.
18.05.19 – Sekcja PRO przygotowała stoisko ze sprzętem oraz strzelnice ASG w ramach ogólnopolskiego wydarzenia jakim była Noc Muzeów. Przedsięwzięcie miało miejsce na terenie muzeum w Praszce.
19.05.19 – przedstawiciele stowarzyszenia złożyli wiązankę kwiatów na grobie uczestnika bitwy pod Monte Cassino. Następnie zrealizowano lekki trening z taktyki zielonej. Trening był realizowany w nowym miejscu.
21.05.19 – dokonano zmiany banneru w ramach projektu Przywróćmy pamięć”. Zawieszony został baner nawiązujący swą treścią do pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 roku.
24.05.19 – trening bezstrzałowy;
26.05.19 – wyjazdowa edycja spotkania kolekcjonerskiego. Relacja niebawem.
   Faktem wartym odnotowania jest zakończenie wiosennego etapu szkolenia z technik linowych. Elementem podsumowującym ten etap był wyjazd na obiekt wysokościowy w jednej z jednostek wojskowych. Szkolenie było możliwe dzięki zgodzie MON.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony