Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

NIE SIEDZIMY PRZY KOMPUTERZE, TYLKO DZIAŁAMY W PLENERZE

   Od 1 maja 2018 stowarzyszenia Młodzi I Waleczni Obywatele wraz z przedstawicielami sołectwa Odcinek rozpoczęli realizację projektu pod nazwą „Nie siedzimy przy komputerze, tylko działamy w plenerze” Projekt ma na celu zaktywizować dzieciaki (i nie tylko dzieciaki) z Odcinka i okolic do wspólnych spotkań, w ramach których można wspólnie pograć w gry zespołowe, upiec kiełbasę nad ogniskiem, czy nawet pobawić się w zwykłego chowanego. W ramach projektu planowana jest organizacja w okresie wakacyjnym kilku spotkań. Na chwilę obecną, to jest czerwiec 2018 mamy za sobą jedno spotkanie.
   W dniu 06.05.2018 zorganizowano szereg gier zespołowych oraz konkursów sportowych. Na zakończenie, zasadniczo już tradycyjnie, rozpalono ognisko i upieczono kiełbasy.
   W dniu 30.06.2018 zostało zrealizowane przedsięwzięcie sportowo rekreacyjne. W ramach sobotniego popołudnia dzieciaki brały udział w grach i zabawach sportowych takich jak: dwa ognie, piłka nożna, rzucanie d kosza, przeciąganie liny (w tym przeciąganie samochodu terenowego) oraz wyścigi rydwanów (bieg z kołem samochodowym na linie). Co ciekawe, ostatnia konkurencja cieszyła się największym zainteresowaniem i obudziła u dzieciaków bestię, jaką jest rywalizacja.
   W dniu 02.08.2018 miało miejsce kolejne wydarzenie w ramach projektu „Nie siedzimy przy komputerze, tylko działamy w plenerze”. Tym razem na warsztat poszły poprawiny śmigusa-dyngusa. Pogoda dopisała, a wylewana woda była wybawieniem od panującego upału.
 

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony