Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ

   Jako Stowarzyszenia Młodzi i Waleczni Obywatele postanowiliśmy zrealizować długofalowy projekt pod nazwą „Przywróćmy Pamięć”. Projekt ma na celu podniesienie świadomości historycznej oraz kreowanie postaw obywatelskich pośród mieszkańców miasta jak i gminy Praszka. Poprzez projekt chcemy również umocnić w świadomości mieszkańców Praszki i okolic fakt istnienia nowych dat nawiązujących do historii naszego kraju.
Na początek skoncentrowaliśmy się na trzech wydarzeniach, a mianowicie:
- 1 marca, Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych,
- 2 maja, Dzień Flagi,
- 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
    Metodą jaką wybraliśmy do realizacji wymienionych powyżej celów jest baner. Baner o powierzchni około 15m² (3x5m). Banery są wywieszane w okresie wspomnianych dat. Banery są umieszczane na budynku Muzeum w Praszce, znajdującym się w centrum miasta. Na każdym banerze znajduje się nawiązująca do tematu grafika. Prezentacje banerów, jak i wizualizację można zobaczyć na umieszczonych zdjęciach.
   Jeśli ktoś uważa, że warto upamiętnić inne wydarzenia, to prosimy o pomysły. Mile widziane będzie też wsparcie finansowe poprzez przekazanie dowolnych kwot na konto naszej organizacji: Stowarzyszenie Młodzi I Waleczni Obywatele. Konto nr: 25 1240 3291 1111 0010 8570 5257 z dopiskiem „Darowizna”.   
   Mamy rok 2017, wystartowała druga edycja projektu. W tym roku, po otrzymaniu wsparcia finansowego zostały wywieszone 4 banery. Nowy baner nawiązuje do daty 4 czerwca 1989 roku, czyli dnia kiedy odbyły się pierwsze, częściowo demokratyczne wybory parlamentarne.
   Mamy rok 2018, to już trzecia edycja projektu, w tym roku, dzięki uzyskanemu wsparciu będą dwa nowe banery. Tematyka – niech będzie niespodzianką. Cieszy nas, że projekt uzyskuje poparcie społeczne, wyrażane między innymi poprzez wsparcie finansowe. 
   Mamy rok 2019, to już czwarta edycja projektu. Czy i tym ramem uda nam się uzyskać poparcie i wykonać nowy baner?
   Mamy rok 2020, to już piata edycja projektu. W roku ubiegłym udało nam się pozyckać środki na dwa nowe banery. Nawiązują one do wybuchu II Wojny Światowej. Faktem wartym odnotowania jest pojawienie się podobnego baneru w miejscowości Działoszyn. To zasługa naszego kolegi.
  Mamy rok 2021, to już szósta edycja projektu. Być może uda nam sie pozyskać środki na kolejny baner.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony