Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ

   Jako Stowarzyszenia Młodzi i Waleczni Obywatele postanowiliśmy zrealizować długofalowy projekt pod nazwą „Przywróćmy Pamięć”. Projekt ma na celu podniesienie świadomości historycznej oraz kreowanie postaw obywatelskich pośród mieszkańców miasta jak i gminy Praszka. Poprzez projekt chcemy również umocnić w świadomości mieszkańców Praszki i okolic fakt istnienia nowych dat nawiązujących do historii naszego kraju.
Na początek skoncentrowaliśmy się na trzech wydarzeniach, a mianowicie:
- 1 marca, Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych,
- 2 maja, Dzień Flagi,
- 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
    Metodą jaką wybraliśmy do realizacji wymienionych powyżej celów jest baner. Baner o powierzchni około 15m² (3x5m). Banery są wywieszane w okresie wspomnianych dat. Banery są umieszczane na budynku Muzeum w Praszce, znajdującym się w centrum miasta. Na każdym banerze znajduje się nawiązująca do tematu grafika. Prezentacje banerów, jak i wizualizację można zobaczyć na umieszczonych zdjęciach.
   Jeśli ktoś uważa, że warto upamiętnić inne wydarzenia, to prosimy o pomysły. Mile widziane będzie też wsparcie finansowe poprzez przekazanie dowolnych kwot na konto naszej organizacji: Stowarzyszenie Młodzi I Waleczni Obywatele. Konto nr: 25 1240 3291 1111 0010 8570 5257 z dopiskiem „Darowizna”.   
   Mamy rok 2017, wystartowała druga edycja projektu. W tym roku, po otrzymaniu wsparcia finansowego zostały wywieszone 4 banery. Nowy baner nawiązuje do daty 4 czerwca 1989 roku, czyli dnia kiedy odbyły się pierwsze, częściowo demokratyczne wybory parlamentarne.
   Mamy rok 2018, to już trzecia edycja projektu, w tym roku, dzięki uzyskanemu wsparciu będą dwa nowe banery. Tematyka – niech będzie niespodzianką. Cieszy nas, że projekt uzyskuje poparcie społeczne, wyrażane między innymi poprzez wsparcie finansowe. 
   Mamy rok 2019, to już czwarta edycja projektu. Czy i tym ramem uda nam się uzyskać poparcie i wykonać nowy baner?
   Mamy rok 2020, to już piąta edycja projektu. W roku ubiegłym udało nam się pozyskać środki na dwa nowe banery. Nawiązują one do wybuchu II Wojny Światowej. Faktem wartym odnotowania jest pojawienie się podobnego baneru w miejscowości Działoszyn. To zasługa naszego kolegi.
  Mamy rok 2021, to już szósta edycja projektu. Być może uda nam sie pozyskać środki na kolejny baner.
  Mamy rok 2022, zaczynamy siódmą edycję projektu. Tym razem doszedł baner wspierajacy walczącą Ukrainę.
  Mamy rok 2023, zaczynamy ósmą edycję projektu.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony