Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

STYCZEŃ 2024

   Miesiąc styczeń już  za nami, tym samym rok 2024 został rozpoczęty. W pierwszym miesiącu roku 2024 wykonano:
5 stycznia – szkolenie ogniowe, medyczne i łączność: kandydaci doskonalili swoje umiejętności w wymienionych zagadnieniach.
7 stycznia – szkolenie ogniowe: nasi koledzy brali udział w zawodach strzeleckich w m. Okręglica. Chłopaki zaliczyli bardzo udany start.
8 stycznia – szkolenie ZiG: sekcja łódzka zrealizowała zajęcia z turowania.
11 stycznia – szkolenie kondycyjno-ogniowe: nasi koledzy z sekcji łódzkiej zrealizowali trening łączący elementy strzeleckie z kondycją.
13 stycznia – taktyka: nasi koledzy brali udział w grze terenowej w rejonie m. Kondradów. Gra „WHITE RABBIT” była organizowana przez MSW i dzięki pogodzie miała naprawdę górski charakter. Nasi koledzy realizowali zadania poszukiwawczo kinetyczne. Udało im się nawet zaobserwować patrol przeciwnika poruszający się na nartach. Piękny widok.
19 stycznia – PDB: zajęcia teoretyczne, zdalne. W ramach zajęć przerobiono zagadnienia związane z planowaniem działań bojowych.
20 stycznia – inne: nasz kolega, korzystając z zimowej aury, zorganizował w m. Odcinek atrakcje zimowe do młodzieży. Po dwóch godzinach walki ze śniegiem, uczestnicy mogli się ogrzać przy ognisku i upiec kiełbasy. Akcja miała na celu kultywowanie zwyczajów zimowych spotkań przy ognisku (i nie tylko). Pomysł realizowano przy wsparciu Grupy Odnowy Wsi Odcinek.
21 stycznia – TiN: w ramach zajęć przeprowadzono marsz wg mapy, gdzie uczestnicy wykonywali zadania topograficzne. Całość była realizowana z tłem taktycznym. Na koniec uczestnicy musie szybko zareagować na ostrzał artyleryjski i związane z tym straty. Przy okazji odwiedzono miejsce bitwy z okresy Powstania Styczniowego.
26 stycznia – PDB: zajęcia teoretyczne, zdalne. W ramach zajęć przerobiono zagadnienia związane z planowaniem działań bojowych.
   Dodatkowo nasi koledzy realizowali wiele przedsięwzięć w zakresie budowania i utrzymania kondycji oraz  zabezpieczenia działalności stowarzyszenia. Trwały też prace przygotowawcze do gry ANODA V NOC.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony