Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

Trening taktyki zielonej i nie tylko

   W dniu 25.10.2019 Sekcja PRO rozpoczęła proces planowania do Operacji „MOST-19”. Jest to przedsięwzięcie realizowane z kilkoma grupami, którego finał nastąpi w dniach 23-24 listopada 2019 roku.
   W dniu 26.10.2019 przedstawiciele naszego stowarzyszenia uporządkowali grób rodziny Krzemińskich z Praszki. Powodem prac porządkowych jest fakt, że złożone są tam prochy poległego 29 października 1944 roku kpt. pil. Edmunda Krzemińskiego. W rocznicę jego śmierci planowana jest symboliczna uroczystość w postaci zapalenia znicza i złożenia kwiatów. Zwracamy się z apelem do mieszkańców Praszki aby 1 listopada i tu zapalili znicz, jako symbol pamięci o tych, co położyli na szali swoje życie.
   W dniu 27.10.2019 Sekcja PRO wraz z grupą INFIDELS przeprowadziła trening z taktyki zielonej. Temat: działania patrolowe, zagadnienia: szyki, maskowanie, poruszanie się w terenie, procedury pokonywania przeszkód liniowych, przyjmowanie ugrupowania w ramach odpoczynku, procedury kontaktu ogniowego.
   Na zakończenie wszyscy uczestnicy treningu udali się do miejscowości Działoszyn, gdzie zapalono znicze celem upamiętnienia ofiar terroru niemieckiego w latach 1939-1945. Duże wrażenie zrobiły listy ofiar, które zginęły na początku września 1939 roku. Z list wynika, że w wyniku bombardowań i ostrzału artylerii niemieckiej ginęły w swych domach całe rodziny, od dziadków po kilkuletnie dzieci.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony