Stowarzyszenie Młodzi i Waleczni Obywatele

NAMIOT "GAWRA"

   W dniu 16.06.2017 członkowie Sekcji PRO Stowarzyszenia MIWO z Praszki otrzymali od firmy MARABUT namiot, jako wsparcie dla naszej działalności, za co serdecznie dziękują!
Namiot „GAWRA” jest lekką konstrukcją przeznaczoną dla 10 osób. Obywatele już zauważyli, że spokojnie zmieści się tam 12 osób. Namiot można używać w postaci samego tropiku, bez kabiny, co daje możliwość wykorzystania łóżek polowych. W przypadku korzystania z kabiny, odpada możliwość korzystania z łóżek polowych ze względu na obawę o uszkodzenie podłogi kabiny. Pozostają karimaty lub materace. Dwa wejścia „GAWRY” pozwalają wszystkim użytkownikom na wygodny dostęp do wnętrza namiotu. Namiot posiada bardzo wydajny system wentylacji oparty na ośmiu okienkach.
Jedynymi uwagami, w zasadzie o znaczeniu marginalnym, są linki naciągowe oraz śledzie. Biorąc pod uwagę, że namiot jest przeznaczony do użytku obozowego nie istnieje (zdaniem obywateli) konieczność stosowania „taktycznych” ciemnych linek naciągowych. W zamian powinny być linki o kolorach kontrastowych (żarówiastych), co powinno zminimalizować przypadki wpadania w linki i potykania się o nie w trakcie obozowego użytkowania namiotu. Kolejnym szczegółem są śledzie. Wychodząc z założenia, że „GAWRA” jako namiot obozowy będzie transportowana przez mechaniczne środki transportu, masa zestawu nie jest wymogiem tak rygorystycznym, jak w namiotach wyprawowych i turystycznych. W związku z powyższym wydaje się być wskazanym, aby zastosować śledzie o bardziej masywnej budowie. W użytkowaniu obozowym zazwyczaj do wbijania śledzi będą używane młotki/siekiery, które szybko mają wpływ destrukcyjny na śledzie o lekkiej budowie.
   Obywatele oceniają namiot „GAWRA” jako doskonały produkt, który idealnie zaspokaja potrzeby noclegowe w ramach działalności Stowarzyszenia.
Dane techniczne na temat namiotu dostępne są na stronie producenta
https://www.namioty.marabut.com/namioty,namiot-harcerski-gawra,25.html
   Tak na marginesie, obywatele rozważali opcję, kiedy ktoś wpadnie na pomysł wykonania namiotów typu „NS10” i „NS6” w oparciu o nowe materiały. Pozwoliłoby to uzyskać zdecydowaną redukcję masy przy zachowaniu wysokich możliwości eksploatacyjnych wspomnianych konstrukcji.

Copyright by Miwo Praszka
X Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji
Menu Strony